воскресенье, 22 июля 2018 г.

Християнський англомовний сімейний табір 2018 Херсон


Ви коли-небудь відпочивали в Едемі? Ні? А ми з Настею вже так! Цього літа нам пощастило потрапити до християнського англомовного сімейного табору від церкви, яку ми відвідували цілий рік, вивчаючи там англійську та Біблію. Табір проходив на базі Таврійського християнського інституту. Насправді табір не називається Едем, це я його так назвала. Дивіться, хіба ні?
Велика територія, наче великий сад, багато зелені і плодових дерев, поле для волейболу-футболу, розташоване все прямо на березі річки. Чудові усміхнені щирі люди. Повна довіра, немає ні крадіжок, ні злих розмов за спинами, ні підлості, ні зради. Ми не мали турбуватись навіть про те, що нам їсти. Бог серед нас, ми читаємо, вивчаємо, спілкуємось.
Немає місця не лише алкоголю, а й палінню. На території табору це заборонено. Якщо хочеш покурити, то маєш вийти за територію. Це, уявіть, як би ви відпочивали в санаторії і мали кожен раз виходити за його межі, щоб посмоктати цигарку. Отже, чисте повітря! Чисто навкруги - жодного кинутого на підлогу папірця чи іншого сміття. Я не говорю про чистоту мови - брудним словам не було місця і я не чула матюків цілий тиждень. Чудові діти - ніяких між ними бійок, сварок, відбирання іграшок тощо. Мир, спокій, дружба. Хіба не рай, хіба не Едем?

Настя складає тест для визначення рівня англійської.
Мая була чудовим терапевтом для дітей та дорослих! Я ледь стримувалась, щоб не облизувати їй носа ) 
 
Через кілька днів табору, Настя поділилась своїм спостереженням: 
- Мам, 80% спілкування носіїв мови - це компліменти. Це так незвично і так приємно.
Саме так вони спілкувались між собою і з нами. Є чому повчитись.

Навчання проходило як в приміщенні, так і на свіжому повітрі. Це наш урок з англійської. Ми тут якісь всі серйозні (і де знайшли такий момент? :)), але насправді було багато гумору, цікавих ігор та завдань.


Тепер, власне, як саме ми вчили англійську. В цьому таборі ти поставлений в такі умови, що змушений весь час спілкуватись з носіями мови! Я, наприклад, дуже соромлюсь розмовляти з незнайомими людьми, та й не знаю, про що. І от мені цей підхід дуже підійшов!
По-перше, є вікторина. Дають два питання, на які ти майєш знайти відповідь серед вчителів. Наприклад, таке: "Хто катався на повітряній кулі". Оскільки питань два, то десь до 8 осіб маєш опитати (як пощастить, звичайно). Відповіді здаємо і на наступний ранок маємо розіграш призів серед учасників. Призів дуже багато, тому всі, звичайно, беруть учать.
Наступне - це домашні завдання. Наприклад, запитати у двох носіїв мови, якби вони могли щось змінити в своєму житті, що б це було. А потім запитати, чому це важливо для нього і що б це змінило в його житті. Іноді виходили досить довгі діалоги. Звичайно, завдання залежали від рівня. Початківці запитували ім'я улюбленої тваринки тощо.
Також ми розмовляли з носіями мови під час сніданків-обідів-вечерь в їдальні. Під час прогулянок на території табору - всюди і весь час. Це дуже класно, що був не один носій мови, а багато. Всі мають різну вимову, ти вслуховуєшся, звикаєш розуміти. А через таку кількість спілкування руйнується мовний бар'єр, також починаєш розуміти, про що можна поговорити і як.
В перший день Настя навіть не збиралась робити домашні завдання і вікторину - я не хочу, я боюсь, я не знаю, не вмію. Я її буквально за руку приводила до носіїв мови, казала, що у неї є домашнє завдання і сама йшла геть, щоб не заважати. Вони всі дуже милі, щирі і доброзичливі, тому Настя дуже швидко адаптувалась і надалі робила всі завдання самостійно та із задоволенням. А за тиждень вчителі стали її і моїми друзями, як і для кожного учасника табору. 
На фото нижче Настя робить одне з перших домашніх завдань. Це коли я її за руку привела.


А це вже в кінці Настя із Ліндою, своєю вчителькою. 

Хочу сказати, що я дуже задоволена. Настя прийшла на курси EWay на рівень Elementary. В наступному півріччі перейшла у Preintermediate, а за тиждень табору, як на мене, вже може навчатись у Intermediate. Тести перед початком нового навчального року покажуть. В кінці табору вона абсолютно все розуміла, що говорили носії мови, могла невеличку розмову мати.

На фото Настя зі своєю групою.

До речі, чудово, що в групах всі різного віку. Цікаво чути такі різні думки.
Не зважаючи на те, що навчання саме по собі було як розвага - приємне і невимушене (і чому такого немає в школах!), так ще й розваг було дуже багато! Дивіться:

Після турніру з водних ігор
Катання на байдарках
Квілінг
Ми готували сценки командами

 

Купались після обіду в Дніпрі

Готували їх традиційну страву marshmallow s'more. Це розігріте маршмелоу кладеться на солодкий крекер та шматок шоколаду і зверху накривається ще одним крекером.

Навчались південно-африканському мистецтву прикрашання ложечок.

Зранку до сніданку у нас з Настею була компанія робити йогу. Ще ми встигали зранку трохи поплавати. 

І просто ми спілкувались та гарно проводили час! 


Багато було Біблійного контенту. В розкладі щодня у нас було 2 уроки англійської, та 2 уроки Біблії. Протягом табору члени команди ділились своїми історіями, як вони прийшли до Бога і як це допомагає їм в житті, ділились секретами хороших стосунків. 
Перед початком зустрічі на тему стосунків, Роксана випадково збила ногою баночку з напоєм, яку Горд поставив на підлогу біля свого стільця. 
"Роксана, вибач, це моя вина, вибач!" Горд збирався сам прибрати, але дівчата зі столової допомогли. Він ще раз вибачився, що так поставивбанку. Власне, для мене на цьому семінар можна було закінчити ) Подумайте, що б сталось в середньостатистичній родині у нас, якби дружина збила ногою банку з напоєм чоловіка.
Цікавим з цієї зустрічі для мене було наступне.
У них в родині вони роблять щось разом - Роксана дивиться спортивні передачі, які любить Горд, а він з нею ходить слухати симфонії. Вони це роблять тому, що цим захоплюється партнер, йому це цікаво, і просто щоб зробити приємно. З часом Горду стала подобатись симфонія, а Роксана захопилась деякими видами спорту. Це свого роду проростання один в одного, "і стануть одна плоть". Мабуть, це найважливіше - пізнавати один одного і цікавитись тим, що кожному важливо.
Цікавим було і те, що на цю зустріч прийшло багато чоловіків та молодих хлопців, навіть підлітків. Вони вже зараз цікавляться темою хороших стосунків.

Чесно, я не хочу ніякого іншого відпочинку. Для мене це було найкраще і я б дуже хотіла потрапити до табору наступного року також. Дуже вдячна організаторам і вчителям, рада новим друзям. Ще трохи фото на останок.

Наша група з англійськоїМи багато про що говорили з Настею після цього табору. Наприклад, які у неї на даний момент є приклади спільнот, які їм притаманні цінності, як хто ставиться до одягу, прикрас, зовнішнього вигляду, які притаманні розваги тощо. Я дуже рада, що у неї тепер є і такий приклад. 

Комментариев нет: