понедельник, 13 марта 2017 г.

Психологія впливу

Чесно кажучи, втомилась від фейків, що розповсюджують друзі. До фейків ЗМІ якось байдуже, але друзі.... Висловлювання Річарда Гіра, яке він ніколи не казав, цитати Леніна, які він проголошував через 5 років після своєї смерті, Осенсей Моріхей Уесіба, який закликає аморально відпочивати, тибетський монах, який закликає їсти все підряд... Безліч. Коли пишу, що це неправда, мені відповідають, що я занадто серйозно все сприймаю. Яка різниця, говорив - не говорив. Міг і сказати, а цілком я згоден (згодна) зі сказаним, тому і запостив це.
А от і ні. Важливо, казала це людина насправді чи ні. Інакше це називається плітки. Якщо ви не проти цього, то ви не проти і того, щоб вам приписували слова і думки, яких ви особисто ніколи не говорили. Адже людина, яка буде казати це про вас, підтримує цю точку зору, а тому для неї не важливо, казали ви це насправді, чи ні. Одного дня ви можете особисто переконатись, наскільки це важливо... Зазвичай дуже неприємна ситуація...
Це я вже не кажу про цілі, які переслідують ті, хто створює ці фейки...
Частіше за все це дискредитація когось чи чогось, введення в оману, створення хибних уявлень про щось. Далі за цим питання про мету, зацікавлених... І так далі. Маніпулятивна техніка.

Комментариев нет: