четверг, 20 октября 2016 г.

Муздрам - пелюстки українського романсу

Друзі подарували нам квитки на Малу сцену українського муздраму і це був прекрасний подарунок! Хочу поділитись враженнями. 
Сказати чесно, ми на малій сцені були вперше. Це так чудово - всі артисти близько до глядачів, можна бачити їх очі, бачити музикантів, чути музику і всі її відтінки. Набагато цікавіше, ніж у великій залі.
Це був концерт "Пелюстки українського романсу". Між виконанням пісень ведучі давали інформацію про авторів музики і віршів. І це теж вражало! Виявляється, є романс, музику до якого написав Бетховен (ось тут можна подивитись https://uk.wikipedia.org/…/%D0%87%D1%85%D0%B0%D0%B2_%D0%BA%…). Виявляється Григорій Сковорода був ще музикантом і композитором (а я його знала лише як філософа і письменника).
Сподобалось оформлення сцени, костюми і образи виконавців, гарні голоси, цікаві твори, історичні довідки. 
Настя була єдиною дитиною в залі ) Слухала зацікавлено, оскільки багато авторів були знайомі (ми дивились передачі про їх творчість і життя, а тут почули їх твори вживу).

Чого не вистачило - це вказівки авторів музики і віршів в друкованій програмі. Були вказані лише виконавці. Зараз я хотіла б передивитись, але, звичайно, частину вже забула. Побачивши, що автори не вказані, робила нотатки в телефоні, а хотілося б не відволікатись. Та і я не дуже зручно себе почувала, тому що це виглядало, наче я переписуюсь в чаті ((
І ще зіпсувала враження від заходу пісня про Николаев російською в кінці. Від неї віяло радянською епохою, від якої давно вже нудить. Коли пісня зазвучала, Настя повернулась до мене і набурмосила носа - настільки ця пісня не вписувалась в пелюстки української творчості. 
Російської у нас достатньо всюди. Ну можна щоб хоча б в українському театрі був невеличкий осередок українськості?

Комментариев нет: